„Pilvemetsa“ siseosa maastikuarhitektuurne kujundus lähtub külastaja liikumise trajektoorist. Ruumi külastaja tunneb end nagu troopilises metsas mööda rada liikudes, välditud on ristuvaid vaateid ning rajatud objektid on pigem tajutavad.

Projekt hõlmab ka ekspositsioonis olevate loomade alasid (va. terraariumite sisustused), mis loomadele heade elutingimuste loomiseks ja taimestuse kaitseks vajavad erilahendusi. Loomadele on ette nähtud varje ja istumispaiku. Kalakassi ja saarmate alasid ümbritsevad kaljud on kujundatud nii, et loomad välja ei pääseks, lisaks on paigaldatud loodusliku ilmega elektripiirded ja kalakasside puuri kohale võrk.

Pilvemetsa hoone kõrgeim punkt on 14m ning ruumi kõrgus muutub nii hoone risti kui pikisuunas, seega on kõrgeks kasvavad palmid, millel on ainult üks kasvupung, projekteeritud vaid hoone kõrgeimatesse osadesse. Ülejäänud hoonesse projekteeritud puud on majandatavad kujunduslõikusega vastavalt ruumi suurusele. Kõrghaljastuseks on kasutatud lehtpuid, puusõnajalgu, rohttaimi ja palme. Kaljud on taimestatud epifüütsete- ja ronitaimedega. Erinevatel taimedel on erinevad õitsemis ja viljumisajad, paljudel liikidel on erinevas kasvufaasis lehed kas erinevalt värvunud või erineva kujuga, samuti on osade taimede puhul valitud sama liigi erinevas suuruses istikud, et muuta ala loodusele sarnasemaks. Kogu ala ilme on pidevas muutumises ja mõne taime õitsemisest võib kujuneda omaette vaatamisväärsus. Lisaks on valitud taimi, mis suhestuvad looduses mõne loomaliigiga, see ilmesab külastaja jaoks erinevate liikide omavahelist suhtlust, mis on üks ökosüsteemi toimimismehhanism. Valitud on ka Kagu-Aasia põliselanike toidutaimi aga ka selliseid liike, mis on meil tuntud hoopis üsna tavaliste toataimedena, et tutvustada taimede päritolu. Kokku on vihmametsa ekspositsioonis ligi 200 taime.

Tallinna Loomaaia ekspositsiooniala „Pilvemets“ siseosa maastikuarhitektuurne tööprojekt on valminud koostöös Tallinna Loomaaia spetsialistidega.

  • Taimede valiku on koostanud ja kasvutingimused kirjeldanud Tallinna Botaanikaaia Troopiliste ja subtroopiliste taimede osakonna juhataja Jaan Mettik.

  • Arhitektuursete lahenduse konsultant arhitekt Riin Kersalu.

  • Visuaalse mudeli koostaja TuliTec OÜ.

  • Kastmislahendused projekteeris insener SA&PO grupp OÜ.

  • Ehituse viis läbi Ehitus5Eco.

  • Haljastuse rajas Hercs Flora SIA

Previous
Previous

ÕUNATEE - AUDRU KESKVÄLJAKU IDEEKONKURSS

Next
Next

SEPISE 7 TROOPIKAMAJA